Hardware, obsługa komputera z myszką czy bez myszki?

Hardware, obsługa komputera z myszką czy bez myszki?
www.stalstw-sa.pl
audyt środowiska druku

Sprzęt komputerowy w ciągu ostatnich lat przechodzi przez prawidłową rewolucje techniczną. Kiedyś komputery zajmowały całe pomieszczenia, obecnie można je ukształtować jako bardzo małe urządzenia. Wśród sprzętu, który jest niezbędny do korzystania z potencjału komputerów znajdują się tzw. myszki. Zostają one wypierane przez tuchpady, będące urządzeniami wskazującymi i stanowiące alternatywę dla klasycznych myszek komputerowych. Z czego lepiej korzystać? Wszystko zależy od typu posiadanego sprzętu, a także indywidualnych upodobań. Wady i zalety obu rozwiązań znajdziesz poniżej.

Blaski i cienie klikalnej myszki i dotykowego tuchpad’a

Mysz komputerowa jako rodzaj hardware nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Jednakże zdarzają się osoby, którym jej obecność przeszkadza. Zwolennicy podkreślają natomiast, iż używanie tego sprzętu znacznie ułatwia obsługę komputera. Zdania są podzielone. Ponieważ tuchpad wydaje się być urządzeniem, jakie jeszcze szybciej pozwala na kliknięcia i przesunięcia kursora niż tradycyjna mysz.

Warto podkreślić, że obie alternatywy często ulegają zepsuciu w bardzo prosty sposób. Mysz można po odłączeniu nieumyślnie zrzucić z biurka, co może ją popsuć. Natomiast tuchpad ma w swojej naturze możliwość zacinana się. Brak myszy komputerowej w takiej sytuacji generuje spory problem, ponieważ te hardware umożliwiają wydawanie poszczególnych komend komputerowi. Pozostaje nam w takiej sytuacji jedynie klawiatura, a nie każdy użytkownik zna odpowiednie skróty klawiszowe by np. wyłączyć lub ponownie uruchomić sprzęt. Warto podkreślić jeszcze jedną kwestię, która wpływa na komfort użytkowania. Mianowicie, dzięki używaniu tuchpada nie musimy siedzieć przy stole. Umożliwiona zostaje np. praca na laptopie w łóżku, z czego korzysta wiele zapracowanych osób. W przypadku komputera stacjonarnego, który jest używany coraz rzadziej nie ma takiej możliwości. Nie tylko ze względu na brak wbudowanego tuchpada, ale przede wszystkim przez wielkość hardware stacjonarnego urządzenia.