Ogród i pielęgnacja iglaków
Nawozy jesienne
Świerk srebrny z dużą ilością zielonych igieł to marzenie każdego pasjonata ogrodnictwa. Niestety taki efekt nie zostanie osiągnięty, jeżeli człowiek nie wspomoże rośliny w jej rozwoju. Jakie zabiegi są wskazane dla iglaków by zachować ich naturalne piękno? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Jak wspomóc iglaki?
Na początku przygody z iglakami, należy zwracać dużą uwagę na kupowane sadzonki. Zazwyczaj znajdują się one w plastikowych doniczkach, z których wyraźnie wystają pędy ich młodych korzeni.
Jeżeli zostaną one uszkodzone na tym etapie, tracimy szanse na uzyskanie budzącego zachwyt zieleńca z udziałem cisu, świerku, cyprysu itp gatunków. Dlatego zanim dokonamy ostatecznej decyzji zakupowej, trzeba uważnie przyglądać się kondycji sadzonek na półkach sklepów ogrodniczych. Istotną rolę odgrywa ziemia na jakiej ma rosnąc roślina. Należy ją nawozić i pokryć ściółką. Kora, pocięta słoma lub trzcina to świetne rozwiązania, które pomogą w wykonaniu ogrodowej ściółki.
Warto mieszać korę z nawozem azotowym. Poza tym ważne jest by zastosować kompost, który zakwasi odczyn pH gleby. Podlewanie to czynność niezbędna zwłaszcza w wczesnym okresie wzrostu. Latem nie wolno dostarczać samodzielnie wody roślinom ogrodowym w środku dnia, podczas upału. Ponieważ promienie słoneczne mogą je spalić.
Najlepszą porą będzie wieczór. Obowiązkiem będzie też usuwanie zaschniętych i uszkodzonych pędów iglaków. W zamian za wykonywanie powyżej opisanych prac będziemy mogli się cieszyć pięknem ogrodowych iglaków cały rok. Dlatego warto się wysilić i ofiarować trochę czasu przydomowemu zieleńcowi. W dodatku dla niektórych osób ogrodnicze obowiązki mogą okazać się bardzo dobrą formą relaksu po całym dniu ciężkiej pracy – jeżeli tak nie jest, firma ogrodnicza Wrocław wykona całą pracę za Was!