Trening na rowerze – jak go wykonać?
widelec rowerowy
Na początku przygody z treningami zawsze jest wesoło. Ponieważ zazwyczaj nie wiemy jak poprawnie je wykonywać i często popełniamy błędy. Należy uważać, by nie przyczyniły się one do powstania bolesnych kontuzji. Trenować można obecnie różne sporty, wśród nich znajduje się kolarstwo. Sprzęt niezbędny do jego uprawiania to przede wszystkim rower. Kiedy już się w niego zaopatrzymy pozostaje kwestia dobrego rozplanowania treningów.
Rowerowy plan jazdy
Pamiętaj, że hobby nie powinno sprawiać trudności w organizacji czasu każdego dnia. Godzina na trenowanie nie jest wymagana codziennie, dlatego znalezienie wolnej chwili na inne czynności także jest możliwe. Na początku lepiej zaplanować mniej wymagające treningi, które będą się odbywały do maksymalnie 45 minut, trzy dni w tygodniu. Kiedy kondycja fizyczna zacznie wzrastać, będziesz mógł wydłużać treningi, co dotyczy nie tylko czasu ich trwania, ale także długości pokonywanej trasy. Przed każdą aktywnością fizyczną wskazana jest piętnastominutowa rozgrzewka. Chroni ona przed kontuzjami i nie wolno jej pomijać.
Dopiero po jaj wykonaniu należy wsiąść na rower i pokonać pierwsze tysiąc metrów na jednośladzie. Istotny jest też wybór trasy. Nie może ona narażać na niebezpieczeństwo, więc nie powinna przebiegać wzdłuż ruchliwych ulic. Przeznaczone dla rowerów trasy rowerowe są najlepszym wyborem, dzięki któremu unikasz prawdopodobieństwa wystąpienia wypadku. Zabierz ze sobą wodę, to podstawa w treningu. W czasie wysiłku fizycznego będziesz się pocić, a utracone przez ten proces składniki mineralne oraz wodę koniecznie trzeba uzupełniać m.
in. po to by nie zasłabnąć w trakcie podejmowania wysiłku. Po treningu zjedz mały posiłkiem. Może być to przekąska w formie banana, która uzupełni cukier i energie. Bez niej możesz nie byt dobrze się czuć, dlatego lepiej jej nie pomijać. Bardzo złym pomysłem jest również podejmowanie się rowerowej przejażdżki w czasie przeziębienia i ogólnego osłabienia.
Rośnie w takim przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji oraz wypadku w wyniku zasłabnięcia. Dlatego rozsądek i umiar są wskazane przy trenowaniu każdego sportu! .